ball3d.pl

Oficjalne Polskie Centrum Ball 3D

Ekstraklasa, Puchar Polski, Reprezentacja

Polub naszą stronę na Facebooku
Ball 3D

Poprawka rankingów na stronie

Zmieniłem trochę algorytm liczenia rankingów. Wciąż jest używany system ELO (podobnie jak ranking w grze, który być może już dzisiaj powróci), ale uwzględniłem w nim dłuższą absencję gracza. Jeśli zawodnik (lub klub) grał mniej niż 10 meczów w ciągu roku (w 3v3) lub dwóch lat (w 5v5), wtedy jego punkty są odpowiednio mniejsze. Jeśli zawodnik zebrał 600 punktów, ale przez rok zagrał tylko 5 meczów, to w rankingu będzie miał połowę, czyli 300. Po jakimś czasie, gdy starsze mecze wypadną z ostatniego roku i zostaną mu 2, wtedy w rankingu będzie miał tylko 120 punktów. W związku z tym wywaliłem mylące rekordy „nk” (nieklasyfikowany), teraz jeśli zawodnik nie gra, to po prostu punkty mu spadną do zera.

Drugą zmianą jest rozdzielenie rankingów na cztery podstrony, więc jeśli chcecie komuś pokazać konkretny ranking (np. 5v5 zespołów), to można już skopiować link bezpośrednio do danego typu.

Ostatnią zmianą jest wizualizacja historii rankingu dla gracza. Wystarczy wejść w swój nick (lub kogokolwiek innego) i pojawi się tabelka historyczna. Wydaje się być dość prosta w odczycie, ale jak będziecie mieć jakieś wątpliwości, to możecie zadać pytanie w komentarzu. Odpowiem i uzupełnię ten wpis. W związku z tą zmianą (wszystkie historyczne miejsca i punkty są teraz zapisywane w bazie) ranking odświeża się już nie po każdym meczu, a raz w tygodniu, w niedzielę. Dlatego jeśli zagracie mecz w poniedziałek, to zmianę zobaczycie dopiero po sześciu dniach. Jest to potrzebne, bo inaczej wykres ładowałby się znacznie dłużej, gdyby miał za każdym razem wszystko przeliczać.

2 komentarze

  1. Diaaz napisał(a):

    Dobra aktualizacja!

  2. Yoohoo napisał(a):

    Hmm. Tu jest odwalone kawał dobrej roboty, ale te wykresy, no nie wiem czy są potrzebne, ale ok jest. W sumie te rankingi już nie potrzebują aktualizacji. Dla mnie mocne 8/10

Dodaj komentarz (jeśli odpowiadasz na czyjś komentarz, kliknij "Odpowiedz na ten komentarz")

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *